SRR0908-151YL
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 15% 1KHz 45Q-Factor Ferrite 800mA 450mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0908151YL
  • Part No:
    SRR0908-151YL
    EAR99
    400
  • Inductance:
    150 uH
  • Tolerance:
    15 %
  • Maximum DC Current:
    0.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.45 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C