SRR0906-2R7ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 3.2A 32mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR09062R7ML
  • Part No:
    SRR0906-2R7ML
    EAR99
    600
  • Inductance:
    2.7 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    32 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C