SRR0906-220ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1.4A 130mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0906220ML
  • Part No:
    SRR0906-220ML
    EAR99
    600
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    130 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C