SRR0906-120ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1.7A 85mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0906120ML
  • Part No:
    SRR0906-120ML
    EAR99
    600
  • Inductance:
    12 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    85 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C