SRN8040TA-331M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 330uH 20% 1MHz 10Q-Factor Ferrite 700mA 850mOhm DCR 3131 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRN8040TA331M
  • Part No:
    SRN8040TA-331M
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.7(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.85(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C