SRN6045-220M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 1.5A 0.142Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRN6045220M
  • Part No:
    SRN6045-220M
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.142 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C