SRN4026-2R2Y
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.1A 29mOhm DCR 1515 T/R
Description +
Search Keywords: SRN40262R2Y
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRN4026-2R2Y
  • Unit of Measure:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    30 %
  • Maximum DC Current:
    2.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.029 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C