- SRN4018-151M
Description
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 320mA 2.4Ohm DCR 1515 T/R
Search Keywords: SRN4018151M
Supplier:Bourns
Part No:SRN4018-151M
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Inductance:150 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:20 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:320 mA
Maximum DC Resistance:2.4 Ohm
Operating Temperature:-25 to 120 °C