SRN4012TA-R47M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 3.2A 25mOhm DCR 1515 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRN4012TAR47M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SRN4012TA-R47M
  • Unit of Measure:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4500
  • Inductance:
    0.47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.025(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C