SRN4012T-150M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 260mOhm DCR 1515 T/R
Description +
Search Keywords: SRN4012T150M
  • Part No:
    SRN4012T-150M
    EAR99
    4500
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.75 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.26(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C