SRN3015-470M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 1MHz 27Q-Factor Ferrite 400mA 1.406Ohm DCR 1212 T/R
Description +
Search Keywords: SRN3015470M
  • Part No:
    SRN3015-470M
  • COO:
    MY
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    400 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.406 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C