SRN2010TA-220M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 1MHz 16Q-Factor Ferrite 270mA 2Ohm DCR 0806 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRN2010TA220M
  • Part No:
    SRN2010TA-220M
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.27 A
  • Maximum DC Resistance:
    2(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C