SMLJ11CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 11V 3KW 2-Pin SMC
Description +
Search Keywords: SMLJ11CA
  • Part No:
    SMLJ11CA
    3000
  • Family:
    CD214L-T11CA
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Maximum Clamping Voltage:
    18.2 V
  • Maximum Peak Pulse Current:
    164.8 A