- SMCJ8.5CA
Description
Diode TVS Single Bi-Dir 8.5V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
Search Keywords: SMCJ85CA
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:SMCJ8.5CA
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8541100070
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Family:CD214C-T8.5CA
Dimension:7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
Maximum Peak Pulse Current:104.2 A
Maximum Clamping Voltage:14.4 V