SMCJ7.5CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 7.5V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
Description +
Search Keywords: SMCJ75CA
  • Part No:
    SMCJ7.5CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
    EAR99
    3000
  • Maximum Peak Pulse Current:
    116.3 A
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Family:
    CD214C-T7.5CA
  • Maximum Clamping Voltage:
    12.9 V
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 4
Can Ship immediately Buy all 4 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000