SMCJ26CA
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 26V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Description +
Search Keywords: SMCJ26CA
  • Part No:
    SMCJ26CA
  • Maximum Clamping Voltage:
    42.1 V
  • Configuration:
    Single
  • Family:
    SMCJ26CA
  • Maximum Peak Pulse Current:
    35.7 A