SMCJ250CA
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 250V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Description +
Search Keywords: SMCJ250CA
  • Part No:
    SMCJ250CA
    3000
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Maximum Peak Pulse Current:
    3.7 A
  • Family:
    SMCJ250CA
  • Maximum Clamping Voltage:
    405 V