- SMBJ8.5CA
Description
Diode TVS Single Bi-Dir 8.5V 600W 2-Pin SMB
Search Keywords: SMBJ85CA
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:SMBJ8.5CA
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8541100070
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Direction Type:Bi-Directional
Maximum Peak Pulse Current:41.7 A
Dimension:4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.2(Max) mm
Maximum Clamping Voltage:14.4 V