SMBJ75CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 75V 600W 2-Pin SMB
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ75CA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SMBJ75CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Maximum Peak Pulse Current:
    4.9 A
  • Family:
    CD214B-T75CA
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Dimension:
    4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.2(Max) mm
  • Maximum Clamping Voltage:
    121 V