SMBJ30CA
Bourns
ESD Suppressors / TVS Diodes - 30V - 600W - 2-Pin - DO-214AA - Surface Mount.
Description +
Search Keywords: SMBJ30CA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SMBJ30CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Maximum Peak Pulse Current:
    12.4 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    48.4 V