SMBJ28CA
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 28V 600W 2-Pin SMB T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ28CA
  • Part No:
    SMBJ28CA
  • RoHS:
    Yes
  • Maximum Clamping Voltage:
    45.4 V
  • Maximum Peak Pulse Current:
    13.3 A