SMBJ26CA
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 26V 600W 2-Pin SMB T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ26CA
  • Part No:
    SMBJ26CA
  • RoHS:
    Yes
  • Maximum Peak Pulse Current:
    14.3 A
  • Configuration:
    Single
  • Dimension:
    4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.2(Max) mm
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Maximum Clamping Voltage:
    42.1 V