SMBJ170CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 170V 600W 2-Pin SMB
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ170CA
  • Part No:
    SMBJ170CA
  • RoHS:
    Yes
  • Maximum Clamping Voltage:
    275 V
  • Maximum Peak Pulse Current:
    2.2 A