SMBJ15CA
Bourns
ESD Suppressors / TVS Diodes - 15V - 600W - 2-Pin - DO-214AA - Surface Mount.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ15CA
  • Part No:
    SMBJ15CA
  • RoHS:
    No
  • Maximum Peak Pulse Current:
    24.6 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    24.4 V