SMBJ14CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 14V 600W 2-Pin SMB
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: SMBJ14CA
  • Part No:
    SMBJ14CA
  • RoHS:
    No
    3000
  • Dimension:
    4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.2(Max) mm
  • Maximum Peak Pulse Current:
    25.8 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    23.2 V