SMAJ78CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 78V 400W 2-Pin SMA
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: SMAJ78CA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SMAJ78CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Maximum Peak Pulse Current:
    3.2 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    126 V