SMAJ7.5CA
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 7.5V 400W 2-Pin SMA
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SMAJ75CA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    SMAJ7.5CA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Dimension:
    4.57(Max) x 2.92(Max) x 2.2(Max) mm
  • Maximum Clamping Voltage:
    12.9 V
  • Family:
    CD214A-T7.5CA
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Maximum Peak Pulse Current:
    31 A