SMAJ440CA
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 440V 400W 2-Pin SMA T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMAJ440CA
  • Part No:
    SMAJ440CA
  • RoHS:
    Yes
  • Maximum Peak Pulse Current:
    0.6 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    648 V