SMAJ440A
Bourns
TVS Diode Single Uni-Dir 440V 400W 2-Pin SMA T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SMAJ440A
  • Part No:
    SMAJ440A
  • RoHS:
    Yes
    5000
  • Configuration:
    Single
  • Dimension:
    4.57(Max) x 2.92(Max) x 2.2(Max) mm
  • Maximum Peak Pulse Current:
    0.6 A
  • Maximum Clamping Voltage:
    698 V