SMAJ28CA
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 28V 400W 2-Pin SMA T/R
Description +
Search Keywords: SMAJ28CA
  • Part No:
    SMAJ28CA
    5000
  • Configuration:
    Single
  • Maximum Clamping Voltage:
    45.4 V
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Dimension:
    4.57(Max) x 2.92(Max) x 2.2(Max) mm
  • Maximum Peak Pulse Current:
    8.8 A