SMAJ24CA
Bourns
TVS Diode Single Bi-Dir 24V 400W 2-Pin SMA T/R
Description +
Search Keywords: SMAJ24CA
  • Part No:
    SMAJ24CA
    5000
  • Direction Type:
    Bi-Directional
  • Dimension:
    4.57(Max) x 2.92(Max) x 2.2(Max) mm
  • Configuration:
    Single
  • Maximum Clamping Voltage:
    38.9 V
  • Family:
    SMAJ24CA
  • Maximum Peak Pulse Current:
    10.3 A