SDR7045-470K
Bourns
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1A 230mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR7045470K
  • Part No:
    SDR7045-470K
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.23 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C