- SDR7045-330M
Description
Inductor Power Wirewound 33uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.22A 150mOhm DCR T/R
Search Keywords: SDR7045330M
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:SDR7045-330M
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504500000
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1000 -
Inductance:33 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:20 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:1.22 A
Maximum DC Resistance:150 mOhm
Operating Temperature:-40 to 125 °C