SDR1307-2R2ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 9A 6mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR13072R2ML
  • Part No:
    SDR1307-2R2ML
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    9 A
  • Maximum DC Resistance:
    6 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C