SDR1307-100ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 10uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 5.6A 21mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1307100ML
  • Part No:
    SDR1307-100ML
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    5.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    21 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C