SDR1105-270ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 27uH 20% 1KHz Ferrite 2.8A 90mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1105270ML
  • Part No:
    SDR1105-270ML
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Inductance:
    27 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    90 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C