SDR1006-331KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 520mA 1.15Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1006331KL
  • Part No:
    SDR1006-331KL
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    520 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.15 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C