SDR1006-330KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.5A 120mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1006330KL
  • Part No:
    SDR1006-330KL
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    120 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C