SDR1006-101KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 100uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 970mA 350mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR1006101KL
  • Part No:
    SDR1006-101KL
    EAR99
    800
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    970 mA
  • Maximum DC Resistance:
    350 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C