SDR1005-822KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 8.2mH 10% 1KHz 102Q-Factor Ferrite 110mA 34Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: SDR1005822KL
  • Part No:
    SDR1005-822KL
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Inductance:
    8.2 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    110 mA
  • Maximum DC Resistance:
    34 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C