SDR1005-330KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.8A 120mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR1005330KL
  • Part No:
    SDR1005-330KL
    EAR99
    600
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    1.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    120 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C