SDR1005-221ML
SDR1005-221ML
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 600
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
SDR1005-221M
Bourns
Inductor Power Wirewound 220uH 20% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 700mA 780mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: SDR1005221M
  • Part No:
    SDR1005-221M
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    700 mA
  • Maximum DC Resistance:
    780 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C