SDR0906-331KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 500mA 1.27Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0906331KL
  • Part No:
    SDR0906-331KL
  • Inductance:
    330 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.27 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C