SDR0906-181KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 700mA 640mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0906181KL
  • Part No:
    SDR0906-181KL
  • Inductance:
    180 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    700 mA
  • Maximum DC Resistance:
    640 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C