SDR0906-120ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 12uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 2A 100mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0906120ML
  • Part No:
    SDR0906-120ML
  • Inductance:
    12 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2 A
  • Maximum DC Resistance:
    100 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C