SDR0805-820KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 82uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 780mA 370mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0805820KL
  • Part No:
    SDR0805-820KL
  • Inductance:
    82 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    780 mA
  • Maximum DC Resistance:
    370 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C