SDR0805-7R5ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 7.5uH 20% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 2.8A 50mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR08057R5ML
  • Part No:
    SDR0805-7R5ML
  • Inductance:
    7.5 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    2.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    50 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C