SDR0805-680KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 850mA 300mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0805680KL
  • Part No:
    SDR0805-680KL
  • Inductance:
    68 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    850 mA
  • Maximum DC Resistance:
    300 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C