SDR0805-4R7ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 3.7A 30mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR08054R7ML
  • Part No:
    SDR0805-4R7ML
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    30 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C