SDR0805-472KL
Bourns
Inductor Power Wirewound 4.7mH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 80mA 21Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SDR0805472KL
  • Part No:
    SDR0805-472KL
  • Inductance:
    4.7 mH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    80 mA
  • Maximum DC Resistance:
    21 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C